Yeni Medya Ajans

Editörlük Hizmetleri

EDİTÖRLÜK HİZMETLERİ

Web siteleri için gerek ürün gerekse sunulan hizmetin hedef kitleye en etkili yoldan ulaşımı için kullanılan görseller ve grafikler yanında ürünü anlatacak yazılara da ihtiyaç vardır. Bu yazıların kalitesi ne kadar yüksek olursa site ile ilgilenen ve sitede zaman geçirenlerin sayısı o kadar artar ve bu da işletmenin arzu ettiği, hatta web sitesini kurma amaçlarından ilk sırada olanıdır. Bu yüzden de bu yazıları düzenleyecek, gerek görüldüğü takdirde görsellerle destekleyerek dizayn edecek editörlere her zaman ihtiyaç duyulur. Ankara editörlük hizmetleri sağlarken, siteyi ziyaret edecek kişilerin karşısına kaliteli metinler çıkarmaya yoğun çaba harcar.

Editör Kime Denir?

Kısaca söylemek gerekirse,  bir metni yayınlanacak son hale getiren kişiye denir. Ancak bu kadar dar bir çerçevede tanımlanması bu mesleğin kolay icra edildiği anlamına gelmez. Son derec ağır bir sorumluluk ve mesai isteyen bir iş olmakla birlikte, üzerinde düzeltmeler yaptığı hemen her metnin konusu hakkında bilgi sahibi olması ve bu nedenle de çok okuması ve gündemi yakından takip etmesi gerekir. Ayrıca imla kurallarının tamamına hakim olmakla birlikte uygulayabilmesi de büyük önem taşır. Çünkü bir metnin içinde yer alan imla hataları, cümle bozuklukları o metnin kalitesini düşürmekle kalmayıp, okuyan kişide olumsuz bir izlenim bırakır. Yeterli editörlük süzgecinden geçmeden yayınlanan metinleri anlamak zorlaşacağından ürün ya da hizmet hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin kafaları karışır ve okuduklarını anlayamazlar. Bu yüzden Ankara editörlük hizmetleri konusunda azami dikkate sahiptir.

Editörlük Çeşitleri

Editörler elbette tek bir alanda hizmet vermezler. Yazı alanlarının genişliği kadar editörlük çeşitleri vardır ve hemen hepsi ayrı özellikler taşır. İçerik edtörleri belirli bir konuda yazılmış makaleleri denetledikten sonra yayınlanacak son şekli veren kişilere denir. Web sitesi içerik editörü ise, son yıllarda yaygınlaşan bir editörlük olup, siteye girilecek metinleri denetleyip, ihtiyaç görülmesi halinde görsellerle destekleyen kişidir. Ankara editörlük hizmetleri sunarken hemen her alanda hizmet verecek profesyonel bir ekip ile çalışmaya son derece dikkat etmektedir.