Yeni Medya Ajans

FACEBOOK CANLI YAYIN

Facebook canlı yayın sistemini geçtiğimiz yıllarda etkin hale getirdi. Facebook canlı yayınları herkese açık bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Facebook canlı yayınları ile hesabınızın bilinirliğini artırarak hesabınızı yükselişe geçirebilirsiniz. Yeni Medya sosyal medya ajansı ile Facebook canlı yayın izleyicisi sağlayabilirsiniz.

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook canlı yayın yapmanın ilk ve net şartı hesabınızın aktif olması gerekiyor. Eğer ki hesabınız onay almış bir hesap değilse o zaman bu özelliği kullanabilmek gibi bir şansınızda maalesef ki olmayacak bunun nedenle bu işleme başlayabilmek için hesabınızı kontrol etmeniz gerekiyor.  İşlemi yapabilmeniz için hesabınızı açıyorsunuz.  Normal olan paylaşımlarınızı yaptığınız alanda emoji ve yer bildirimi bölümlerini görüyorsunuz bu iki bölümün yanına birde canlı yayın sekmesi eklenmiş durumda burayı tıkladığınız anda ise kameranız artık aktif bir hale gelmiş oluyor ve ekranınızda canlı yayınınız için bir başlık girmeniz isteniyor. Bu bölümün altında ise ikonlar ulunuyor ve buradan canlı yayını kimlerin görmek istediğini de seçebiliyorsunuz.

Artık yayını başlattıktan sonra kameranızın görünürlük açısını da değiştirerek kullanabiliyorsunuz. Bunu ister ön kamerayı kullanacak şekilde isterseniz arka kamerayı kullanacak şekilde yapabiliyorsunuz. Canlı yayınınız sırasında yazılı olarak gelen konuşmalara da sözlü olarak yanıt verebiliyorsunuz bu sayede izleyicilerinizle de iletişiminizi tutmuş oluyorsunuz. Gelen tüm yorumlar ekranda belirirken aynı zamanda canlı yayını sonlandırdığınızda ise videonuz sanki paylaşım yapmış gibi hesabınızda kalıyor ve daha sonrasında ister siz isterseniz takipçileriniz izlemeye devam ediyor. Yayını takip eden kullanıcılar için ise bir şart aranmıyor. Sadece sizin arkadaşınız olması yayını izleyebilmek ve sizin yorum yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Eğer ki videoda abone ol tuşuna basarsanız o kişinin bundan sonraki canlı yayınlarında da bildirim alıyorsunuz.

Bu sistemin size neler getirdiğini merak ediyorsanız markanızı daha güçlü bir konuma getirmenin yanı sıra takipçilerinizle de birebir iletişime geçmenizi sağlamış oluyor. Eğer hesabınızda bir ürün satışı yapıyorsanız ürününüzü de canlı yayında tanıtarak satışlarınızı daha çok artırabilir ve hesabınızı da daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz.