İnstagram en basit ifadeyle anlatmak gerekirse fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. ancak günümüzde İnstagram kuruluş amacının çok daha üzerine çıkarak büyüklü küçüklü tüm firmalar tarafından da tercih edilir hale gelmiştir. Ajansyenimedya olarak bizde firmaların ve bireysel kişilerin tercih ettiği İnstagram hizmetleri konusunda size yardımcı olmaya çalışıyoruz.  İnstagram’ın belli şartlarını yerine getiren herkesin üye olduğu bir alan olduğunu biliyoruz bunun içinde bize gelen hizmet talepleri içerisinde çeşitli farklılıkların olduğunu görüyoruz. Bu hizmetler ise yukarıda sıralamış olduğumuz onaylı hesap, trend sistemi, takipçi sistemi, yorum sistemi,video izlenmesi,canlı yayın izlenmesi,hikaye izlenimi şeklinde belirtilmiştir.

Ajansyenimedya üzerinden alınacak İnstagram hizmetleri direk olarak başarıyı yakalayabilmeniz konusunda oldukça etkilidir. Günümüzde yaklaşık olarak 500 milyonun üzerinde bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu uygulamayı en etkili şekilde kullanmak isteniyorsa o zaman işin daha profesyonel desteğine de ihtiyaç duyuluyor. Daha fazla insan tarafından takip edilip izlenebiliyor olmak özellikle marka bilincinin oluşturulması yönünde verilmiş olan en önemli kararlardan bir tanesi olacaktır. İnstagram hizmetleri verilirken yalnızca bir fotoğraf paylaşım sitesi şeklinde algılamamak gerekiyor. Çünkü bu kadar çok fazla sayıda kayıtlı kullanıcısı olan bir uygulamada olmak özellikle ticari sektörde sizin satışlarınızı da ciddi anlamda etkileyecektir. İnstagram bilindiği gibi 2010 yılında geliştirilmiş bir sistem ve 2012 yılından itibaren de Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg tarafından satın alındı dolayısıyla bu da uygulamanın iki alanda da başarılı bir şekilde geliştirilmiş olmasını sağlayarak dünyanın dikkatini de üzerine çekmeyi başardı.

Bugün İnstagram hizmetleri aldığınız zaman sadece bu alanda var olmuş değil aynı zamanda da etkileşiminizi Türkiye sınırlarından dışarıya çıkarıp büyük bir marka haline gelebiliyorsunuz. İnstagram kelime olarak İngilizce’dir ve anlamı da Telegram şeklindedir. Yani eskiden kameraları düşündüğünüzde onların anlık çekim şeklinde satıldıklarını görebileceksiniz. Bunun içinde insanlar o dönemde fotoğraflarını telegram yani bizim dilimizde telgraf olarak gönderirlerdi. Bu sistemden esinlenilerek geliştirilmiş olan uygulama beklentilerinde üzerinde bir başarıya imza atmıştır.